ДРУЖЕЊЕ, ГОЛОВИ, НАСМЕВКИ – ФК AZZURI ОДИГРА НАТПРЕВАР СО ФК БЕЛАСИЦА

Фудбалската школа Azzuri и спортскиот центар, вчера беше центарот на спортските збиднувања во нашиот град каде што повеќе од 200 дечиња во контролен натпревар имаа свои настап и натпревар со врсниците од ФК Беласица од Струмица, генерациите од 2009 до 2014 година.

Дружење, голови, насмевки, градиме здрави спортски личности и сме среќни за можноста која ни е дадена од родителите.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза