“НОВ ГРАДСКИ ПАЗАР“- радовишани заслужуваат да го имат, истакна кандидатот Ацо Ристов

На обострано задоволство на нашите произведувачи и трговци, но и на нашите потрошувачи Радовиш и граѓаните ќе добијат нов градски пазар кој ке ги задоволува сите стандарди. Денес пред граѓаните го промовиравме проектот “НОВ ГРАДСКИ ПАЗАР”. Пазарот е дел од нашето секојдневие и граѓаните заслужуваат да го имат. Земјоделците, произведувачите, трговците и граѓаните го поддржуваат овој проект.

Радовишани заслужуваат нов градски пазар, приклучете се и бидете дел од тимот кој ќе донесе успешна иднина во Радовиш – истакна во своето обраќање кандидатот за Градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Ацо Ристов при вчерашната посета и промоција на проектот во Градскиот пазар во Радовиш.


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза