СТАРТУВА РАКОМЕТНОТО МЛАДИНСКО ПРВЕНСТВО, ВО САБОТА РК РАДОВИШ-РК МЛАДОСТ

Младинските првенства на Македонија сезонава ќе почнат со мало доцнење поради Ковид, но поважно е што шампионатот ќе се игра комплетно, почнувајќи со натпреварите по групи.

Создадени се услови во ерата на Ковид 19 младинските првенства да се играат непречено и тоа да се играат комплетно, почнувајќи од натпреварите по групи.
Екипите регионално се поделени во четири групи, а викендов во рамките на првото коло се среќаваат следниве парови.

ГРУПА „А“
Сабота 30.10.2021
12:00 Алкалоид – Вардар 1961 (Борис Трајковски)
17:00 Скопје 2020 – Пролет 62 (Антон Димитров – Бутел)

ГРУПА „Б“
Недела, 31.10.2021
16:00 Борец – Бутел Скопје (Гемиџии, Велес)
Понеделник 01.11.2021
14:00 Јуниор Кисела Вода – Металург (Круме Кепески)
19:30 Металург РА – Голден Арт (Автокоманда)

ГРУПА „В“
Петок 29.10.2021
18:00 Еурофарм Пелистер – Струга (Боро Чурлевски, Битола)
Недела 31.10.2021
14:00 Еурофарм Пелистер 2 – Охрид (Боро Чурлевски, Битола)
Слободна е екипата на Енхалон

ГРУПА „Г“
Недела 31.10.2021
18:30 Прилеп – Партизан (РР Ричко, Прилеп)
Понеделник 01.11.2021
19:30 Радовиш – Младост 1977 (25 Мај, Радовиш)
Слободна е екипата на Тиквеш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза