СТРАХИЛ ГАВРИТОВ СО ПОВИК ЗА ПОДДРШКА НА АЦО РИСТОВ.

Испраќаме јасна порака до сите граѓани на општина Радовиш, во недела од Вас го бараме гласот за кандидатот Ацо Ристов, за победа во вториот круг, за да почнеме заедно обединети да ја создаваме нова иднина во Радовиш! Гласајте за Ацо Ристов во недела и заокружете број 7. – ова го истакна Страхил Гавритов.

 

Се обединивме, обезбедено е мнозинство затоа што тоа е потребно за да покажеме дека можеме и ќе успееме да ги реализираме и поддржиме проектите на Ацо Ристов идниот градоначалник на Општина Радовиш. Уште еднаш ја бараме вашата поддршка за победата да биде помоќна и посилна да чујат и другите дека народот заслужува подобра иднина – истакна Моника Ристевска, носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза