ПО ПОВОД 11-ОКТОМВРИ, ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ, ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ

По повод 11 Октомври, Денот на народното востание, денес во Радовиш на споменикот на паднатите борци од НОВ беше положено свежо цвеќе и одадена почит кон загинатите од народно ослободителната војна.

Свежо цвеќе положија голем број на делегации.

Нека ни е честит 11-октомври – Денот на востанието!

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза