ИЊЕВО ИМА ПОТЕНЦИЈАЛ ДА БИДЕ УБАВА И НАПРЕДНА СРЕДИНА ЗА ЖИВЕЕЊЕ, НИЕ ЌЕ ГО КРЕИРАМЕ НАЈДОБРОТО ЗА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ-истакна Чаракчиев во Ињево

Ињево има потенцијал да биде убава и напредна средина за живеење а ние ќе го креираме најдоброто за идните генерации. Имаме јасно дефинирана програма која е од добробит за сите жители на Ињево. 

Ова го истакна кандидатот на СДСМ и коалицијата, Коле Чаракчиев кој заедно со Јани Макрадули имаа средба со жителите на населеното место Ињево.


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза