ВИКЕНДОВ ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО МОЖНОСТ ЗА ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД

Времето денеска умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Умерено облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 20.11.2021

Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 13°C до 18°C

Претежно сончево со слаб јужен ветер.

Прогноза за 21.11.2021

Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 12°C до 17°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 22.11.2021

Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 11°C до 16°C

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен ветер од северен правец.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза