КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Денеска, Четврток 11.11.2021 година со почеток од 11.00 часот е закажана конститутутивната седница на Советот на општина Радовиш.

На оваа седница ќе бидат верифицирани мандатите на избраните членови на советот, а исто ќе биде избран новиот Претседател на Советот на општина Радовиш.

 

Дневен ред ЛИНК

 

 

*Фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза