ЗЕМЈОТРЕС СИНОЌА ПОЧУВСТВУВАН ВО МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во Грција.

Епицентарот бил 159 километри од Лариса, на длабочина од два километри.

Земјотресот го почувствувале и жителите на Ресен, Охрид и Битола.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза