ОБЛАЧНО И РЕЛАТИВНО ТОПЛО ВРЕМЕ ДЕНЕСКА

Времето денес претпладне по оделни котлини, особено вдолж Повардарието, со појава на магла, во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, па ќе преовладува умерено до значително облачно и релативно топло време. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време. Утре ќе има појава на слаб локален дожд и ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на дневната температура во следните денови. Услови за локален дожд во југоисточните делови ќе има и во среда. Кон крајот на неделата ќе се намали и утринската температура.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 18 до 24 степени.

 

 

*Фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза