УМЕРЕНО ОБЛАЧНО ВРЕМЕ, ПОСОНЧЕВО ВО ИСТОЧНИТЕ ДЕЛОВИ

Денеска претпладне умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на слаба магла. Попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време, посончево во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Утре ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 18.11.2021

Минимална температура: 0°C до 5°C
Максимална температура: 12°C до 17°C

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Попладне вдолж Повардарието ќе почне да дува умерен, а кон крајот на денот засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 19.11.2021

Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 9°C до 14°C

Во западните делови умерено до значително облачно, а на истокот посончево. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 20.11.2021

Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 10°C до 16°C

Претпладне умерено до значително облачно, а попладне претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

УХМР

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза