ПО ПОВОД 6- ТИ НОЕМВРИ ОДРЖАН КОНЦЕРТ НА СОЛИСТИТЕ НА МАКЕДОНСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

По повод 6- ти Ноември денот на ослободувањето на град Радовиш беше организиран концерт на солистите на Македонска опера и балет и Изложба на делата од ликовната колонија Караманов 2021 и Св.Ѓорѓи.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза