БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ СЕ ВРАТИЈА СО ОСУМ ОСВОЕНИ МЕДАЛИ ВО БЕЛГРАД НА „ПОБЕДНИК“

Борачите на Бучим Радовиш на Меѓународниот турнир „Победник“ во Белград-Србија, освоија 8 медали, и тоа 6 златни, 1 сребрен и еден бронзен.

 Мехмет Усеинов, Михалјо Илиев, Арон Николов, Стефан Димитров, Илија Атанасов и Саамил Асанов се закитија со златни медали, сребрен за Ѓорги Ѓоргиев и бронзен за Никола Танев.

 

Честитки за постигнатите успеси на нашите млади борачи.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза