ДВЕ ДЕВОЈКИ ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО РАДОВИШ ГО НАРУШИЛЕ ЈАВНИОТ РЕД И МИР

Две девојки, на 19 и 20-годишна возраст, го нарушиле јавниот ред и мир во угостителски објект во Радовиш.

„На 05.12.2021 во 00.40 часот било пријавено дека во угостителски објект во Радовиш, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу две девојки од Радовиш“, се вели во полицискиот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 

Фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза