ДВЕ ЛИЦА ГО НАРУШИЛЕ ЈАВНИОТ РЕД И МИР СО ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА ВО РАДОВИШ

На 29.12.2021 од полициски службеници од Полициската станица Радовиш се лишени од слобода и две лица од Радовиш, бидејќи во 02.00 часот на улица „8 Септември“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Лицата се приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Струмица

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза