ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ОДРЖИ КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

Почитувани,
Kрводарителските акции се дел од целокупниот систем за обезбедување на навремена и безбедна крв во државата и тој процес не смееме да дозволиме да застане како организатори

Ве известуваме дека на ден 07.12.2021 (вторник) ОО Црвен крст Радовиш во соработка со службата за Трансфузиона Медицина организира крводарителска акција.

Акцијата ќе се одржи во просториите на Општинската организација на Црвен крст Радовиш од 09:00 до 15:00 часот

 

Ве очекуваме

ОО Црвен крст Радовиш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза