ПРВИ ЈАНУАРИ НЕРАБОТЕН ДЕН

Сабота, први јануари 2022 година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

-Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 1 јануари 2022 година (сабота), Нова Година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, информираат од МТСП.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза