РК РАДОВИШ УТРЕ ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН РК ВАРДАР

Утре во Радовиш ќе се одигра натпреварот од 13 коло во Супер ракометната лига на Македонија.

Во Радовиш гостува повеќекратниот македонски и европски шампион РК Вардар.

Почетокот на натпреварот е во 18 часот. од управата најавија дека овој натпревар е исто така од хуманитарен карактер, средствата од влезниците ќе бидат донирани за лекување на маиот Димитри.

 

Супер ракометна лига 13-то коло

РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР 1961

04.12..2021 год. Сабота 18 часот.

ВЛЕЗ 50 ДЕНАРИ

 

Со љубов за ДИМИТРИ – информираат од  РК РАДОВИШ!

 

Фото: Архива РадовишНјуз

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза