СОВЕТОТ ЈА ОДРЖУВА БУЏЕТСКАТА СЕДНИЦА

Дневен ред од 12 точки, разгледан и усвоен Предлог-Буџетот на општина Радовиш и Буџетскиот календар за 2022 година – оваа беше за работење денеска од страна на избраните советници во Советот на општина Радовиш.

Советниците исто така ја разгледуваа и предлог-програмата за стопанисување со спортски објекти во општината, како и голем број на Предлог-одлуки и програми за 2022 година.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза