ФК ДЕТОНИТ ПРЕД НОВ ПРЕДИЗВИК – ГОСТУВА ФК САСА

По одличната серија ФК Детонит утре пред нов предизвик, на Градскиот стадион во Радовиш гостува Саса од Македонска Каменица.

Натпреварот е закажан за во 13 часот. 

  • Кит Го – Братство
  • Беласица – Кожув
  • Детонит – Каменица Саса
  • Победа – Слога
  • Локомотива – Осогово

Сите натпревари ќе се одиграат во сабота 4 декември 2021 год. со почеток во 13.00 часот.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза