ВО РАДОВИШ ПРИВЕДЕНА ЖЕНА БАРАНА ПО ПОТЕРНИЦА

На 13.12.2021 во 12.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш ја лишиле од слобода М.Е.(42) од Битола. За неа била распишана потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“.

 

Лицето било спроведено во Казнено – поправна установа „Затвор Идризово“.

 

*Фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза