НЕЕКСПЛОДИРАНА РАЧНА БОМБА ОД ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОНАЈДЕНА ВО КОНЧЕ

На 02.01.2022 во 19.00 часот во Полициската станица Радовиш, М.С.(46) од село Конче пријавил дека во близина на село Конче пронашле рачна бомба.

На 03.01.2022 бомбата била подигната од пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување Штип, при што било утврдено дека се работи за неексплодирана рачна бомба која потекнува од Првата светска војна.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза