ИНТЕРВЕНЦИЈА СО КОЈА БЕШЕ СПРЕЧЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА

Брза и навремена интервенција на ТППЕ Радовиш со која била спречена поголема материјална штета. ТППЕ Радовиш интервирале со 2 ПП возила и 5 пожарникари – информираа од ТПП Радовиш.

 

Од билтенот на ОВР се вели: На 13.02.2022 во 15.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 14.00 часот настанал пожар во куќа сопственост на Ф.Х.(46) на улица „Шаин маале“ во Радовиш.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат по интеренција на Територијалната противпожарна единица Радовиш. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза