ДЕТОНИТ ПРОДОЛЖУВА СО ПОДГОТОВКИТЕ И КОНТРОЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Екипата на ФК Детонит активно се подготвува пред стартот на пролетниот дел од сезоната.

Неколку контролни натпревари се одиграни. Од прволигашот Борец нашиот тим загуби минимално со 1-0, а фудбалерите на Детонит се прикажаа одлично и подготвени, исто така е закажан контролен натпревар со Вардар од Неготино.

Целта на ФК Детонит е сигурен старт и обезбедување на бодови за опстанок во Втората фудбалска лига. Тие активно се подговуваат во текот на целиот подготвителен период, а првиот натпревар од сезоната ФК Детонит ќе го одигра против ФК Локомотива.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза