ЗАКОНОТ И ИЗМЕНИТЕ ЗА МИНИМАЛНА ПЛАТА ДЕНЕСКА НА СЕДНИЦА НА ЗАКОНОДАВНО-ПРАВНАТА КОМИСИЈА

Во Собранието денеска седница треба да одржи Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на Комисијата е Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во Република Македонија, по скратена постапка. 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза