УСПЕШНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ОПШТИНА КОНЧЕ

Денес во просториите на Општина Конче се реализираше крводарителска акција во соработка со Службата за трансфузиона медицина од Штип.

Нашите сограѓани од Општина Конче одговорија на повикот за хуманост и дадоа свој придонес во мисијата за спасување животи.

 

Ви благодариме крводарители!

 

ОО Црвен Крст Радовиш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза