ФК ДЕТОНИТ ВО ПРВИОТ НАТПРЕВАР ОД ПРОЛЕТТНИОТ ДЕЛ

ФК Детонит утре во Градско го игра првиот натпревар од пролеттниот дел на оваа сезона.

Во овој натпревар се најавува сигурна победа на нашиот тим, имајки предвид дека подготовките беа одлични и екипата е во топ форма за следните натпревари.

Исто така ростерот се дополни и со неколку потребни играчи кои треба да ја одиграт клучната игра за победи и освојување на потребните бодови кои итекако се потребни во битката за опстанок во овој ранг на натпреаврување.

Успешен почеток им посакуваме од нашата редакција и очекуваме освојување на сите три бода во Градско против екипата на ФК Локомотива.

 

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза