ФК ДЕТОНИТ ГИ ПРЕТСТАВИ НОВИТЕ ИГРАЧИ

Екипата на ФК Детонит активно се подготвува пред стартот на пролетниот дел од сезоната.

Милан Чичевски играч за врска, Јосиф Манасиев (лево крило), Фисник Салиу (лев бек). Други играчи кои го засилија ФК Детонит во овој преоден период се Иван Настевски и Тони Мирчевски.

Денеска е закажан контролен натпревар со Вардар од Неготино.

Целта на ФК Детонит е сигурен старт и обезбедување на бодови за опстанок во Втората фудбалска лига. Тие активно се подговуваат во текот на целиот подготвителен период, а првиот натпревар од сезоната ФК Детонит ќе го одигра против ФК Локомотива.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза