17 ПОРАЗ НА РК РАДОВИШ, ОД 18 НАТПРЕВАРИ ОВАА СЕЗОНА!

РК Радовиш осамен на дното од табелата. Скопскиот тим убедливо со победа (30-23) на домашен терен.

РK Радовиш ниту еднаш не се закани дека може да ги расипе плановите на  Пролет. На полувреме домашниот тим имаше високи 18-12, а во второто полувреме таа разлика константно се зголемуваше. Во последните мигови од мечот Темелковски и Лембанов решија да менуваат играчи и да им дадат минутажа на сите кои се во ростерот, па Радовиш го искористи тоа и во еден момент ја намали негативата на пет гола. Но, тоа беше се од нашиот тим.

Ова беше десетта победа за Пролет во актуелната сезона. Радовиш е последен на табелата и го доживеа 18 пораз на седумнаесеттиот меч.

 

РК ПРОЛЕТ РК РАДОВИШ 30-23

 Видео од натпреварот 

 

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза