ПАТИШТАТА НИЗ КОНЕЧКИОТ ДЕЛ СЕ ЧИСТАТ И СЕ ПРООДНИ ЗА СООБРАЌАЈ

Чистењето на патните правци се одвива без проблеми, а на учесниците во сообраќајот им се апелира внимателно да возат, поради контиунираните врнежи снег.

Во општина Конче во текот на вчерашниот ден и утринава снегот не претстави поголем проблем за нормално одвивање на сообраќајот, екипи на општина Конче и Македонија Пат ги чистеа наносите од снег кој  непрекинато врнеше се до утринава.

Градоначалникот на општина Конче Златко Ристов апелира за внимателно возење, општината и Јавното претпријатие се на терен и ги чистат наносите.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза