ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ ВО ОПШТИНА КОНЧЕ

Општина Конче започна со градежни активности – решавање на еден повеќе децениски проблем на испустот на реката пред селото Габревци.

„Започнавме со градежни активности ,,плочест пропуст” на патниот правец Раскрсница-с.Габревци“ – информираше Градоначалникот на Општина Конче, Златко Ристов.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза