УРЕДУВАЊЕ НА ПАРКОТ НА РИДОТ И СЕЗОНСКО КАСТРЕЊЕ НА ДРВЈАТА

Екипи на ЈП „Плаваја„ и ТППЕ Радовиш ги отстрануваат дрвјата и гранките кои претставуваат опасност за граѓаните и нивните домови.

 

Исто така се врши уредување на паркот на ридот.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза