ПЕРИОД НА ЗАТОПЛУВАЊЕ – Сончево време со мала до умерена облачност

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Утре исто така ќе биде сончево, но потопло со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. 

 

 

Прогноза за 24.03.2022

Минимална температура: -6°C до 2°C Максимална температура: 12°C до 20°C

Прогноза за 25.03.2022

Минимална температура: -4°C до 4°C Максимална температура: 15°C до 23°C

Прогноза за 26.03.2022

Минимална температура: -2°C до 5°C Максимална температура: 15°C до 22°C

УХМР

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза