Фото: ОПШТИНСКИ ТУРНИР ВО ФУТСАЛ ЗА ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА

Денеска во спортска сала во Радовиш се одржа општинскиот натпревар во Футсал за ученици од 6 и 7 одделение од основните училишта во општина Радовиш и Конче.

Резултатите и пласманот дополнително ќе ги објавиме во некоја следна објава. Инаку овој турнир е во организација на Училишниот спортски сојуз на Радовиш.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза