ЖЕНИТЕ ВОЗАТ ОДГОВОРНО! ЗАТОА ШТО? – Среќен 8ми Март!

Денес во чест на меѓународниот ден на жената 8-ми Март Секторот за внатрешни работи Струмица спроведе превентивна активност при што на подрачје на Струмица на жени возачи им беа поделени флаери со едукатива содржина.

 

Исто така активноста беше спроведена и на подрачје на Радовиш, каде што на неколку локации на жените возачи им подарија цвеќе.

 

 

СВР Струмица


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза