ПОЖАРНИКАРИТЕ СО ТАКТИЧКА ВЕЖБА: СИМУЛАЦИЈА НА ОПОЖАРЕНА КРОВНА КОНСТРУКЦИЈА

Во чест на престојниот Ден на пожарникарството-20 мај, ТППЕ спроведе тактичка вежба со симулација на опожарена кровна конструкција на СРЦ,,25 Мај”, каде беше интервенирано со 3 ПП возила и 9 пожарникари.

Истата е секојдневна вежба во редовните смени на противпожарната единица со цел, подобрување и унапредиување на знаењето на пожарникарите при справување со пожари.

 

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза