ДЕЧИЊАТА ОД „АЗУРИ“ СТАНАА РЕГИОНАЛНИ ШАМПИОНИ

Вчера на градскиот стадион во Гевгелија беше одигран завршниот турнир од Детската регионална лига на ФФМ.

Екипата од генерацијата 2014 година на Фудбалската школа Азури стана регионален шампион.

Со овој пласман тие одат понатаму во финалното разигрување со прваците од другите региони за шампионската титула во Детската регионална лига на Македонија.

Во оваа регионална детска лига учествуваа екипите на Кожуф, Џокер 2018, Академија Пандев, Беласица, Хоризонт Турново и Плачковица/Аззури.

 

 

Честитки.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза