ЗАКАНИ КОН ВРАБОТЕНА ВО КАЗИНО ВО РАДОВИШ, ВО КОНЧЕ БИЛ НАРУШЕН ЈАВНИОТ РЕД И МИР СО ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА

На 09.05.2022 во 04.00 часот во Полициската станица во Радовиш вработена пријавила дека во казино во Радовиш две лица со закани кон неа се обиделе да одземат пари од касата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

На 08.05.2022 во 19.30 часот во Полициска станица Радовиш е пријавено дека во село Конче, радовишко, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу две лица од  село Конче. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

СВР Струмица

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза