ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ МЕЃУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ “ВЕЛИГДЕНСКИ СРЕДБИ”

600-тини учесници, 25 културно уметнички друштва од 5 земји, традиционално по 16-ти пат се одржа меѓународниот фолклорен фестивал “Велигденски средби”.

На нашиот прекрасен „Манастирски комплекс Свети Горги преубав ден со уште поубави настапи на многубројните учесници…

Покровител на манифестацијата беше општина Радовиш и Градоначалникот Ацо Ристов.

 

ФА Китка

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза