УТРЕ, ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

Врз основа на член 39 од Законот за локална самоуправа, член 19 став 2 и член 53 од Деловникот за работа на Советот на општина Радовиш, се донесе Решение за свикување на 12 итна седница на Советот на општина Радовиш. Седницата ќе се одржи на 19.05.2022 година (Четврток) со почеток од 11.00 часот. во салата за состаноци во општина Радовиш – информираат од општина Радовиш.

 

Повеќе за дневниот ред на следниот ЛИНК

 

*фото Архива


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза