АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА СУБВЕНЦИИ ПРОДОЛЖЕНО ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ

Се известуваат сите земјоделци дека рокот за аплицирање за субвенции наместо до 31 мај, ќе биде продолжен до крајот на јуни, заклучно со 30.06.2022.

Во интерес на сите земјоделци кои досега не успеаја да ги поднесат своите барања за субвенции, Агенцијата за финасиска поддршка во земјоделството и руралниот развој во соработка со Mинистерството за земјоделство, шумарство и водостопанство поднесоа барање до Владата на РСМ за продолжување на рокот.

Апелираме до сите земјоделци да го искористат продолжениот рок и да аплицираат електронски на www.ipardpa.gov.mk или да се обратат за асистенција до подрачните единици на МЗШВ.

 

 АФПЗРР.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза