РК РАДОВИШ ВО ГРУПА „Б“ ОД СУПЕР РАКОМЕТНАТА ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА

РК Радовиш во група „Б“, заедно со Скопје, Голден Арт, Пролет, Јуниор КВ, Тиквеш и двете битолски екипи Еурофарм Пелистер.

Одредени групите во Супер лигата, а паралелно се  добија и натпреварувачки броеви по што користејќи го бергеровиот систем ги имаме и паровите за Првото коло.

Првенството ќе почне на 03/04.09.2022. Првиот дел е предвидено да заврши 17/18 декември. 


Група „А“ – 1 коло
Прилеп – Алкалоид
Струга – Куманово
Бутел – Охрид
Вардар (Н) – Вардар 1961


Група „Б“ – 1 коло
Е. Пелистер – Скопје
Е. Пелистер 2 – Тиквеш
Голден Арт – Пролет
Радовиш – Јуниор К. Вода

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза