ГРАЃАНИТЕ ОД КАЛУЃЕРИЦА И ПОДАРЕШ НА СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РИСТОВ

Решавање на проблемите со кои се соочуваат граѓаните, подобрување на инфраструктурата низ населените места беше тема за разговор на денешните средби со граѓаните од Калуѓерица и Подареш.

Градоначалникот Ацо Ристов и жителите разговараа за проектите кои треба да се реализираат во овие населени места.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза