ПЕНЗИОНЕРИТЕ СЕ ДРУЖЕА НА ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ ПЕНЗИОНЕРСКИ СРЕДБИ

Здружението на пензионерите на општините Радовиш и Конче во соработка со општина Радовиш и оваа година беа домаќини на најголемата пензионерска средба во Македонија која се одржа на Манастиркиот комплекс Св. Ѓоргија во с.Ораовица.

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов ги поздрави сите присутни посакувајќи им добро здравје и долг живот.

Пензионерите од целата држава, видно расположени создадоа прекрасна атмосфера со песни и ора и весело дружење, поминувајќи уште еден незаборавен ден.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза