ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА СО КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ПРОТИВ ФК ТРАЈАЛ ОД СРБИЈА

Денеска на градскиот стадион во Пехчево ќе се одигра првиот контролен натпревар на нашиот клуб ФК Детонит Плачковица.

Терминот на одигрување е 17.30 часот, а силите ќе ги одмерат со ФК Трајал од Крушевац, Србија.

Овој е првиот контролен натпревар на нашиот клуб, следува подготвителен период со новата управа и новиот Претседател Јовица Трајчев кој заедно со тренерот Здравков ќе се обидат да направат стабилен второлигаш кој ќе може да има успеси оваа натпреварувачка сезона во единствената Втора фудбалска лига на Македонија.

Им посакуваме успех во денешниот контролен натпревар.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза