МАНИФЕСТАЦИЈА „МЕДЕН РАДОВИШ“ – ЗА ПРВ ПАТ ВО РАДОВИШ!

Во склопот на одбележувањето на патронот на градот Радовиш Св. Спасо радовишки оваа година ќе биде организирана и манифестацијата „МЕДЕН РАДОВИШ“.

За одбележување на празникот е предвидена богата програма, а ќе бидат претставени пчелните производи од страна на локалните пчелари од општините Радовиш и Конче.

Чествувањето на празникот на градот Радовиш и манифестацијата ќе биде збогатена со настапи на локални музички групи и уметници, во петокот најавен е концерт на нашата добро позната „Троја“, а за санотната вечер ќе се погрижат нашите добро познати: Тоше, Васко и Викторија, настап на „Пчелин рај.

 

Отоворена покана до сите кои сакат да бидат дел од оваа манифестација „Меден Радовиш“ – упатуваат од организаторот.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза