ПОСЛЕДНА ГЕНЕРАЛНА КОНТРОЛКА НА ФК ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА

ФК Детонит Плачковица се подготвува за стартот на новата сезона во единствената фудбалска втора лига на Македонија.

Во Сабота на Градскиот стадион во Радовиш со почеток од 17.30 часот ја има последната контролка пред почетокот на сезоната – на градски ни доаѓа екипата на ФК Кожуф од Гевгелија.

ФК Детонит Плачковица првото коло го игра наредната сабота на 13.08.2022 година, и тоа како домаќин ја дочекува екипата струмичка Беласица.

 

Во продолжение, комплетниот распоред на натпревари:

Втора МФЛ – распоред на натпревари 2022-2023.pdf

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза