ПРВАЧИЊАТА ЌЕ БИДАТ ОБЕЗБЕДЕНИ СО УЧИЛИШНИ РАНЦИ

„Во чест на почетокот на новата учебна година, Градоначалникот на општина Радовиш,  на сите ученици од основното и средното образование им посакува среќен и успешен почеток и многу успеси во учебната 2022/23 година.

По тој повод, Градоначалникот Ацо Ристов, фирмата Адора Инженеринг и Проф. Д-р Ванчо Чифлиганец обезбедија по еден училишен ранец со комлетен училишен прибор за сите 280 првачиња, запишани во општинските основни училишта во општина Радовиш. Од срце им честитаме на првачињата и им посакуваме многу нови другарства и преку книгата да се развијат во чесни и одговорни личности.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

Related Articles

Временска прогноза