ОДЛОЖЕН СТАРТОТ НА ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Стартот на натпреварувањето во Втората фудбалска лига на Македонија е одложен за седум дена. Претстојниот викенд требаше да стартува единствената Втора лига, но Фудбалската федерација на Македонија официјално потврди дека стартот е одложен.

„Комисијата за натпреварување при ФФМ донесе одлука со која се одложуваат натпреварите од првото коло на ВМФЛ. Комисијата за натпреварување дополнително ќе го одреди терминот за одигрување на одложените натпреварите од првото коло во ВМФЛ“, соопштија од Фудбалската федерација на Македонија.

Сезоната ќе почне со второто коло, кое е закажано за 20 август.

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза