РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ПОПЛАВИТЕ НА ЕДНА ОД НАЈПРОБЛЕМАТИЧНИТЕ УЛИЦИ ВО ОРАОВИЦА

 Се решава проблемот со поплавите на една од најпроблематичните улици во Ораовица.  

 

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов изврши увид на градежните активности на улицитe кои се во изградба во Ораовица.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза